Gizlilik ve Güvenlik Politikası

Gizlilik ve Güvenlik Politikası

GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI

Bayram Yapı Market -  Bayram TOKAT üye ve müşterilerinin e-posta adreslerini ve diğer kişisel bilgilerini hiçbir isim altında, hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklamaz, satmaz, paylaşmaz ve kötüye kullanmaz.

Bayram Yapı Market -  Bayram TOKAT üye ve müşterilerinin e-posta adresleri, kendilerine belirli periyotlar da www.bayramyapimarket.com ile ilgili tanıtım ve kampanya haberleri ile faydalı bilgiler içeren YAPI MARKET Bültenlerini göndermek için kullanılmaktadır.

Bayram Yapı Market -  Bayram TOKAT müşterilerinin güvenliğine ve siz değerli müşterilerimizin bize olan güvenine çok önem vermektedir. Kullanıcılara ait kişisel bilgilerin tümü, güvenli elektronik sistemlerde standartlara uygun olarak saklanmaktadır. Firmamız personeli de dahil olmak üzere, hiçbir üçüncü şahıs, izinli veya izinsiz erişemez.

Kayıt;
Bu siteye üye olmak için kullanıcı önce bir kayıt formu doldurmalıdır. Kayıt sırasında kullanıcıdan kişisel (ad soyad, doğum tarihi gibi) ve iletişim bilgileri (telefon, e-mail gibi) istenmektedir. Bu bilgiler, ürün siparişlerinizde ve sitede bulunan diğer uygulamalarda (yorum yap, arkadaşına gönder gibi) üye profili belirlemede kullanılabilir.

Kullanıcı Adı ve Şifre;
Kullanıcının hesabına, sadece ona ait kullanıcı adı ve şifresiyle erişilebilmek mümkün olacaktır.
Kayıt esnasında belirttiğiniz e-mail adresiniz kullanıcı adınız olacaktır. Üye başvurusundan hemen sonra sistem tarafından otomatik olarak atanan şifreniz mailinize gönderilecektir. Daha sonra panelinize giriş yaparak şifrenizi kişiselleştirebilirsiniz. Kullanıcının hesabına, sadece ona ait kullanıcı adı ve şifresiyle erişmek mümkün olacaktır.

Bilgi Yayınlama;
Kullanıcının siteye bıraktığı sipariş talepleri ve kayıt esnasında belirtilen kişisel ve iletişim bilgileri sitenin herhangi bir yerinde diğer kullanıcılarla paylaşılmamaktadır. Bu bilgileri görüntüleme yetkisi sadece site yetkililerine açıktır. Bu alanlara kişisel bilgileri bırakma kararını verirken bu durum göz önüne alınmalıdır.

Bilgileri Güncelleme;
Kullanıcı, üyeler alanında yer alan linkler yoluyla dilediği zaman sitede bulunan, kendisiyle ilgili bilgileri ve şifresini güncelleyebilir. Yalnızca üyelik sırasında belirtilen e-mail adresi (kullanıcı adı) üyelik sonrasında güncellenememektedir. Üyeliğin iptali için iletişim adresimizde yer alan adrese e-mail gönderilmelidir.

Log Dosyaları;
Site yönetimi, trendleri görme, kullanıcı hareketlerini izleme, kullanımı arttırmak için demografik bilgi toplama amacıyla IP adreslerini kullanır. IP adresleri kullanıcıların kimliğini tespit etme imkanı vermez. Sadece hangi sayfaları ne zaman gezdiği v.b bilgileri toplayarak siteyi yönlendirmede kullanır.

Linkler;
Bu siteden başka sitelere linkler olabilir. Sanal Mağazamız, bu siteden link verilen diğer sitelerin içeriğinden ve gizlilik politikalarından sorumlu değildir.

Yarışma ve Anketler;
Zaman zaman kullanıcılardan anket, yarışma ve çekilişler için bilgi istenebilir. Bu anket ve yarışmalara katılmak isteğe bağlıdır, kullanıcı bilgi verip vermemeye kendisi karar verir. İstenen bilgi iletişim bilgilerini (isim, adres gibi) ve demografik bilgileri (yaş, cinsiyet gibi) içerebilir. Anket soruları sitenin kullanımını izlemek ve siteden duyulan memnuniyeti ölçmek için kullanılır.

Sipariş;
Sipariş formlarımızda kullanıcıdan bilgi istemekteyiz. Bu bölümlerde kullanıcı iletişim bilgilerini (isim, adres vb.) vermelidir. Bu bilgiler, müşterinin siparişine ait ödemeyi almak, siparişi teslim etmek ve fatura kesmek için kullanılacaktır. Eğer ödeme veya teslimatta sorun yaşanırsa bu bilgiler kullanıcı ile temasa geçmek için kullanılacaktır.

Güvenlik;
Bu sitede kullanıcıya ait bilgilerin emniyeti için her türlü önlem alınmıştır. Kullanıcıların rahatça ve güvenli bir şekilde siteyi gezinmeleri, ürünleri incelemeleri ve sipariş verebilmeleri için tüm gerekli altyapı sağlanmıştır.

SSL Nedir?
SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.
Sitemizin güvenliği 128 bitlik SSL ile sağlanmaktadır. Müşterilerimizin kişisel bilgileri ticari ahlakımız gereği hiçbir kişi ya da kurum ile paylaşılmaz. Ayrıca kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde tarafımızdan sunucularımızda saklanmamakta ve hiçbir personel tarafından bilinmemektedir.

Saygılarımızla,

BAYRAM YAPI MARKET – BAYRAM TOKAT